EvAnEsCeNcE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EvAnEsCeNcE

AnasayfaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol

EN SAF ÇOCUK

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Evanescence_rmys
Admin
Admin
Evanescence_rmys

Kadın
Yaş : 28 Kayıt tarihi : 18/07/08 Mesaj Sayısı : 214 Nerden : izmir Lakap : rmys
Kişi Sayfası
Rep Puanı:
EN SAF ÇOCUK Left_bar_bleue500/100EN SAF ÇOCUK Empty_bar_bleue  (500/100)

MesajKonu: EN SAF ÇOCUK   EN SAF ÇOCUK EmptySalı Ağus. 05, 2008 12:56 am

Bir gün bir iş adamı berberde tıraş olurken bir yandan da bütün berberlerde olduğu gibi berberiyle sohbet etmektedir.
Derken, kapının önünden ağır ağır geçmekte olan paspal giyimli sakin ve sessiz bir çocuk görürler.
Berber, iş adamının kulağına fısıldar; "Bu çocuk var ya, dünyanın en aptal çocuklarından biridir! der ve ilave eder bak şimdi dikkat et " diyerek.çocuğa seslenir:
-"Ali, buraya gel!". Kendisine seslenildiğini duyan çocuk dükkana doğru bakar ve sakince dükkana girer ve yüzündeki aptalca sırıtmayla berberi selamlar.
Berber işadamının kulağına yavaşça bir kere daha , "bak şimdi" diye fısıldar ve bir elinde beş yüz bin, diğer elinde beş milyonluk birer banknotu çocuğa doğru uzatır ve sorar:
"Hangisini istiyorsan alabilirsin?"
Çocuk dalgın dalgın bir beş yüz bine bir de beş milyona bakar ve sonunda beş yüz binlik banknotu hızlıca çekerek berberin elinden alır.ve berbere baka baka dükkandan çıkar gider.
Berber işadamına döner ve gülerek:
"Gördün mü? Sana söylemiştim." der.
Tıraş bitince işadamı sokağa çıkar ve az ileride kendi kendine oynayan Ali'yi görür. Yanına giderek, ona neden beş milyonluk banknotu değil de, beş yüz binlik banknotu aldığını sorar.
Çocuk hiç de aptalca olmayan bir sırıtmayla yanıt verir.
-“Berber amca bunu bana ilk kez sorduğunda eğer beş milyonluğu alsaydım oyun biterdi!. .Ama ben 20 gündür her gün beş yüz beş yüz 10 milyon kazandım, ve de daha ne kadar kazanacağımı da Allah bilir." Der.
Bizler Allah'ın bile insanlar hakkındaki hükmünü, ömürleri sona erdikten sonra verdiğine inanır, sonra döner da insanları birkaç kere görmekle, iki-üç yazısını okumakla, birkaç dedikodu dinlemekle yargılayıp o kişiyi şu yada bu şekilde diye hükmümüzü veriyoruz değil mi?

ALINTIDIR
http://www.matrax.logu2.com
frmfts
Admin
Admin
frmfts

Erkek
Yaş : 28 Kayıt tarihi : 03/08/08 Mesaj Sayısı : 125 Nerden : izmir Lakap : fetus
Kişi Sayfası
Rep Puanı:
EN SAF ÇOCUK Left_bar_bleue400/100EN SAF ÇOCUK Empty_bar_bleue  (400/100)

MesajKonu: Geri: EN SAF ÇOCUK   EN SAF ÇOCUK EmptyPerş. Ağus. 07, 2008 4:52 am

çok uzunnn

EN SAF ÇOCUK

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
EvAnEsCeNcE :: Her Telden :: Kahkaha Dünyası :: Komik Yazılar -

EN SAF ÇOCUK

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Evanescence_rmys" target="_parent">Evanescence_rmys
Admin
Admin
Evanescence_rmys

Kadın
Yaş : 28 Kayıt tarihi : 18/07/08 Mesaj Sayısı : 214 Nerden : izmir Lakap : rmys
Kişi Sayfası
Rep Puanı:
EN SAF ÇOCUK Left_bar_bleue500/100EN SAF ÇOCUK Empty_bar_bleue  (500/100)

MesajKonu: EN SAF ÇOCUK EN SAF ÇOCUK EmptySalı Ağus. 05, 2008 12:56 am

Bir gün bir iş adamı berberde tıraş olurken bir yandan da bütün berberlerde olduğu gibi berberiyle sohbet etmektedir.
Derken, kapının önünden ağır ağır geçmekte olan paspal giyimli sakin ve sessiz bir çocuk görürler.
Berber, iş adamının kulağına fısıldar; "Bu çocuk var ya, dünyanın en aptal çocuklarından biridir! der ve ilave eder bak şimdi dikkat et " diyerek.çocuğa seslenir:
-"Ali, buraya gel!". Kendisine seslenildiğini duyan çocuk dükkana doğru bakar ve sakince dükkana girer ve yüzündeki aptalca sırıtmayla berberi selamlar.
Berber işadamının kulağına yavaşça bir kere daha , "bak şimdi" diye fısıldar ve bir elinde beş yüz bin, diğer elinde beş milyonluk birer banknotu çocuğa doğru uzatır ve sorar:
"Hangisini istiyorsan alabilirsin?"
Çocuk dalgın dalgın bir beş yüz bine bir de beş milyona bakar ve sonunda beş yüz binlik banknotu hızlıca çekerek berberin elinden alır.ve berbere baka baka dükkandan çıkar gider.
Berber işadamına döner ve gülerek:
"Gördün mü? Sana söylemiştim." der.
Tıraş bitince işadamı sokağa çıkar ve az ileride kendi kendine oynayan Ali'yi görür. Yanına giderek, ona neden beş milyonluk banknotu değil de, beş yüz binlik banknotu aldığını sorar.
Çocuk hiç de aptalca olmayan bir sırıtmayla yanıt verir.
-“Berber amca bunu bana ilk kez sorduğunda eğer beş milyonluğu alsaydım oyun biterdi!. .Ama ben 20 gündür her gün beş yüz beş yüz 10 milyon kazandım, ve de daha ne kadar kazanacağımı da Allah bilir." Der.
Bizler Allah'ın bile insanlar hakkındaki hükmünü, ömürleri sona erdikten sonra verdiğine inanır, sonra döner da insanları birkaç kere görmekle, iki-üç yazısını okumakla, birkaç dedikodu dinlemekle yargılayıp o kişiyi şu yada bu şekilde diye hükmümüzü veriyoruz değil mi?

ALINTIDIR
http://www.matrax.logu2.com
frmfts" target="_parent">frmfts
Admin
Admin
frmfts

Erkek
Yaş : 28 Kayıt tarihi : 03/08/08 Mesaj Sayısı : 125 Nerden : izmir Lakap : fetus
Kişi Sayfası
Rep Puanı:
EN SAF ÇOCUK Left_bar_bleue400/100EN SAF ÇOCUK Empty_bar_bleue  (400/100)

MesajKonu: Geri: EN SAF ÇOCUK EN SAF ÇOCUK EmptyPerş. Ağus. 07, 2008 4:52 am

çok uzunnn

EN SAF ÇOCUK

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası